Piekielnie Ostry Ramen – Ghost Pepper Spicy Noodle Challenge


0
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=aXUouvgCnMs

Oto kolejna odsłona nietypowych, internetowych wyzwań. Tym razem internauci podjęli walkę z potrawą określaną mianem „najbardziej pikantnych klusków na świecie”.

Ghost Pepper Spicy Noodle Challenge – piekielnie pikantne kluski rodem z Malezji

Kulinarne eksperymenty z potrawami „wysokiego ryzyka” kończą się zazwyczaj w mało widowiskowy sposób – zatruciem, wymiotami, niestrawnością… konsekwencje można mnożyć. Pomimo tego tematyka wciąż budzi zainteresowanie użytkowników social mediów.

W ostatnich miesiącach azjatyckie portale społecznościowe zelektryzowało wyzwanie #canornotchallenge – znane też jako Ghost Pepper Noodles Challenge. Mowa o limitowanym, wyjątkowo pikantnym produkcie marki Mamee, pierwotnie dostępnym tylko w Malezji, a od września 2019 roku także w Singapurze. Szczególną ciekawość smakoszy budzi poziom pikantności papryczki Ghost Pepper, szacowany na ok. 1 000 000 jednostek w skali Scoville’a (określającej zawartość kapsaicyny w danym gatunku papryki).

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=_rxw7IhyGy8

Gatunek Ghost Pepper, znany też jako Naga Jolokia, długo piastował zaszczytne miano “najbardziej pikantnej papryki na świecie”. We współczesnej historii medycyny zdarzały się przypadki spożycia tej rośliny, zakończone uszkodzeniem przełyku – co spotkało m.in. pewnego 47-letniego Amerykanina, który odważył się skosztować burgera posmarowanego piekielnie ostrą pastą.

Potencjalnie niebezpieczne konsekwencje spożycia nie odstraszyły smakoszy i fanów internetowych wyzwań. Gdy produkt stał się dostępny, social media „obrodziły” mniej lub bardziej drastycznymi relacjami z konsumpcji, połączonymi z popijaniem klusków mlekiem i jedzeniem lodów – wszystko w celu złagodzenia efektu pieczenia… Jeśli wierzyć zainteresowanym, efekt „przypalenia kubków smakowych” po spożyciu piekielnych klusek utrzymuje się nawet do 30 minut.

Co oczywiste, relacje zwiększyły zainteresowanie produktem, który był dostępny zaledwie przez dwa miesiące w wybranych malezyjskich i singapurskich sklepach sieci 7-Eleven. Tym którzy spóźnili się z zakupem pozostało testowanie szeroko dostępnej gamy produktów z nieco bardziej łagodnymi papryczkami chilli.

Źródła:


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.