Brytyjski przysmak doczekał się w Japonii kulinarnego kultu. Od niedawna fani chrupkiego batonika mogą poeksperymentować z projektowaniem własnych specjałów!
Na czym polega fenomen KitKata?
Smaczny wafelek marki Nestlé pochodzi z Wielkiej Brytanii, co bywa zaskoczeniem dla turystów kojarzących KitKata głównie z Japonią. Faktem jest, że Japończycy wykazują się wyjątkową kreatywnością w tworzeniu nowych, często ekstrawaganckich smaków wafelka. Przeciętny mieszkaniec Europy ma do wyboru batonik w wersji z gorzką, mleczną lub białą czekoladą. W sklepikach z orientalnymi przysmakami znajdziemy od czasu wafelki o smaku truskawkowym. Tymczasem przeciętny mieszkaniec Tokio ma do wyboru kilkaset smaków KitKata – a na przestrzeni lat powstało ich aż 400! – od zielonej herbaty po melona.
Miyashita Park’s Kitkat Chocolatory
Nową atrakcję związaną z kultowym przysmakiem zlokalizowano w turystycznej mekce, czyli Shibui. Przybytek nazwany „Fabryką KitKata” to sklep z oryginalnymi ekspozycjami, umożliwiający zakup wafelka w dowolnym smaku.
Gwoździem programu jest jednak kulinarny warsztat – goście nadzorowani przez przewodnika mogą zaprojektować własny wafelek. Wizytę należy uprzednio zarezerwować na stronie sklepu. Proces produkcji jest – co oczywiste – ograniczony do podstawowych czynności, które mogą jednak sprawić mnóstwo frajdy.
Stwórz własnego KitKata krok po kroku
Początkujący projektant deserów wybiera najpierw typ czekolady. Wśród dostępnych odmian są dwie klasyczne – czyli gorzka i mleczna – oraz mniej znana w Polsce czekolada „rubinowa” lub różowa.
Kolejny etap to wskazanie preferowanej posypki, która ozdobi powierzchnię batonika. Do wyboru jest 17 opcji – od klasycznych typu suszone owoce po bardziej ekstrawaganckie. Fani słodko-słonych smaków mogą np. połączyć różową czekoladę ze słonymi precelkami.
Wafelkowe nadzienie, pokrojone klasycznie na cztery części, należy zatopić w czekoladzie przy użyciu profesjonalnej foremki. Po udekorowaniu dodatkami przysmak trafia na ok. 30 minut do lodówki – w międzyczasie uczestnik warsztatu może kontynuować zwiedzanie fabryki.
Gotowy produkt jest pakowany w dekoracyjne pudełko – idealny pomysł na prezent lub słodką pamiątkę turystyczną.
Za powyższą atrakcję turysta zapłaci ok. 77 zł (2160 jenów), czyli dość przyzwoitą kwotę. Opcja alternatywna to zakup gotowego batonika w jednym z kilkudziesięciu dostępnych smaków.
–
Źródła:
0 Comments