Nyarageta – Japońskie klapki dla kociarzy


0

Japońskie marki zaskakują pomysłowym podejściem do łączenia stylistyki kawaii i elementów tradycyjnego stroju. Najnowszy hit modowy – który podbił serca azjatyckich fanów motywu nyan (dźwięk jaki wydaje kot w języku japońskim ;)) – to tradycyjne sandały geta o kocim kształcie.

Autorem pomysłu jest marka Narageta, która słynie m.in. z produkcji sandałów geta (jap. 下駄) w wersji „light”. Tradycyjne, japońskie obuwie to drewniane chodaki z płaską podeszwą i dwoma charakterystycznymi „zębami”. Narageta wypuściła na rynek klapki miękkie, wykonane z pianki, która dopasowuje się do kształtu stopy chroniąc ją jednocześnie przed twardym podłożem. Modele obuwia z pianki przypominają wzory zachodnich klapek plażowych, ale zdecydowanie wyróżniają się formą. Podstawa jest gruba, nieprzemakalna i – jak zapewniają pomysłodawcy wynalazku – doskonale izoluje od zimnego lub gorącego podłoża.

Wersja klapek Nyarageta ma dodatkową zaletę, czyli uroczy, koci kształt. Limitowaną serię klapek wyróżnia biała kolorystyka nawiązującą do tzw. Białego Dnia – święta będącego bezpośrednią kontynuacją japońskich Walentynek. Zgodnie z tą tradycją w dniu 14 lutego kobiety obdarowują przedmiot swych uczuć czekoladkami. 15 marca obdarowani mężczyźni mają szansę zrewanżować się swoim wybrankom przekazując im drobne upominki np. słodycze lub biżuterię. Głównym motywem prezentów jest biała kolorystyka.

Białe klapki Nyarageta są dostępne m.in. w internetowym sklepie marki i na portalu Amazon. Szczęśliwi nabywcy kocich klapek zapłacą za nie 3 850 jenów, czyli ok. 140 zł.

Źródła:


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.