“Noblesse” to lektura obowiązkowa dla każdego fana mangi


0

Jeśli chodzi o mangę, jest wiele różnych gatunków do wyboru. Niezależnie od tego czy lubisz romans, komedię czy akcję, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jednak czasami trudno jest znaleźć serię, która naprawdę cię zainteresuje. Jeśli szukasz czegoś nowego do czytania, gorąco polecam dać “Noblesse” spróbować. Zaufaj mi, to jest jedna seria, której nie będziesz w stanie odłożyć!

O czym jest “Noblesse”
“Noblesse” to nadnaturalna seria mangowa, która opowiada historię Raizela, szlachcica, który spał przez 820 lat. Kiedy w końcu się budzi, znajduje się w świecie, który jest dla niego zupełnie nieznany. Próbując dostosować się do nowego życia, poznaje Frankensteina, człowieka, który został sztucznie stworzony i próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie. Raizel szybko się zaprzyjaźnia, a Frankensteinowi pomaga pogodzić się z własną tożsamością.

Dlaczego powinieneś to przeczytać
Jedną z rzeczy, które kocham w “Noblesse” jest sposób, w jaki traktuje takie kwestie jak dyskryminacji i uprzedzenia. W świecie mangi, ludzie są postrzegani z góry przez inne nadprzyrodzone stworzenia, takie jak wilkołaki i wampiry. Raizel i Frankenstein są ciągle niezrozumiani i dyskryminowani z powodu swojego pochodzenia. Jednak nigdy nie rezygnują z prób odnalezienia swojego miejsca w świecie.

Jeśli szukasz wciągającej i prowokującej do myślenia serii mangowej, gorąco polecam dać “Noblesse” spróbować. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych serii wszech czasów!

Czy szukałeś czegoś nowego do czytania? Jeśli jesteś fanem mangi, gorąco polecam sprawdzenie “Noblesse”. Ta seria jest pięknie napisana i porusza pewne ważne kwestie w sposób dający do myślenia. Zaufaj mi, nie będziesz zawiedziony!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.