No.6: Recenzja anime


0

No.6 to serial anime z 2011 roku oparty na serii powieści o tej samej nazwie napisanej przez Atsuko Asano i zilustrowanej przez Hinoki Kino. Anime zostało wyreżyserowane przez Kenji Nakamura i wyprodukowane przez Bones. Było emitowane w Japonii od 8 października 2011 roku do 24 marca 2012 roku i składa się z 11 odcinków.

Historia rozgrywa się w “No. 6”, futurystycznej utopii, która osiągnęła pokój i harmonię po zakończeniu katastrofalnej wojny światowej. W tym mieście wszyscy obywatele w wieku 12 lat otrzymują określoną rolę w społeczeństwie, jednak pewnego dnia chłopiec o imieniu Shion ratuje tajemniczego chłopca, który nazywa siebie “Nezumi” (“szczur”). Od tego momentu ich losy zaczynają się splatać.

No.6 to prowokujące do myślenia anime, które bada znaczenie prawdziwej wolności i co to znaczy być człowiekiem. Akcja rozgrywa się w utopijnym społeczeństwie, gdzie wszystko jest rzekomo idealne, ale wraz z postępem fabuły widzimy, że tak nie jest. Postacie są dobrze rozwinięte, a historia jest wciągająca. Animacja jest piękna, a muzyka dopasowana. Gorąco polecam to anime każdemu, kto szuka czegoś innego niż zwykły fart.

No.6 to znakomite anime, które daje do myślenia i jest wizualnie oszałamiające. Gorąco polecam je każdemu, kto chce czegoś innego niż zwykle.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.