Marginal Operation – Recenzja mangi


0

Jeśli jesteś fanem anime, to zapewne słyszałeś o “wielkiej trójce” mang shounen: Naruto, Bleach i One Piece. Te trzy serie od lat dominują w świecie mangi i nie wydaje się, żeby ich popularność miała w najbliższym czasie osłabnąć. Jest jednak jeszcze jedna manga shounen, która w ostatnich latach systematycznie zyskuje na popularności, a jest nią “Marginal Operation”.

Czym więc dokładnie jest “Marginal Operation”? To manga seinen (manga skierowana do starszych nastoletnich chłopców i młodych mężczyzn), która śledzi przygody grupy najemników. Akcja rozgrywa się w przyszłości, w której zaawansowana technologia sprawiła, że tradycyjna wojna stała się przestarzała. W efekcie świat dzieli się na dwie frakcje: zwolenników korzystania z najemników i przeciwników.

Główną bohaterką “Marginal Operation” jest Ranmaru Kotone, młoda kobieta, która dołącza do grupy najemników, aby zemścić się na ludziach, którzy zabili jej rodziców. Ranmaru jest interesującą protagonistką, ponieważ nie jest typową bohaterką shounen. Nie jest impulsywna ani porywcza; jest spokojna i opanowana, zawsze myśli o wszystkim, zanim podejmie działania. To sprawia, że jest orzeźwiającą odmianą od typowych bohaterów shounen.

Kolejną rzeczą, która odróżnia “Marginal Operation” od innych mang shounen jest jej grafika. Grafika jest bardzo szczegółowa i realistyczna, co jest nieco nietypowe dla mangi shounen. To daje sekwencjom akcji poczucie wagi i realizmu, które nie często można zobaczyć w innych mangach.

Jeśli szukasz czegoś nowego do czytania, gorąco polecam dać “Marginal Operation” spróbować. To ekscytująca i dobrze napisana manga, która oferuje coś unikalnego w porównaniu do innych serii shounen.

Podsumowując, “Marginal Operation” jest doskonałym dodatkiem do gatunku shounen. Jeśli szukasz czegoś nowego do czytania, gorąco polecam dać mu szansę. Zaufaj mi, nie będziesz zawiedziony!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.