Manga “Ana Satsujin” – Trzymający w napięciu Thriller z niezapomnianymi postaciami


0

Jeśli jesteś fanem thrillerów psychologicznych, to będziesz chciał sprawdzić serię mangi “Ana Satsujin”. Ta trzymająca w napięciu historia śledzi wyczyny detektywa Kentaro Nogi, jak próbuje rozwiązać serię morderstw, które zostały popełnione przez psychopatę, który nazywa siebie “Aniołem śmierci”. Ze swoimi złożonymi postaciami i pełną napięcia fabułą, “Ana Satsujin” to seria mangi, która z pewnością przykuje Cię od początku do końca.

Historia “Ana Satsujin” skupia się wokół Kentaro Nogi, detektywa z Departamentu Policji Metropolitalnej w Tokio. Nogi ma za zadanie zbadać ciąg morderstw, które zostały popełnione przez psychopatę, który nazywa siebie “Aniołem Śmierci”. W miarę jak Nogi zagłębia się w sprawę, znajduje się pod ścianą, ponieważ morderca wydaje się być zawsze o krok przed nim.

Jedną z rzeczy, która sprawia, że “Ana Satsujin” jest tak wciągająca jest sposób, w jaki powoli rozwija się historia każdego z bohaterów. Dowiadujemy się o trudnej przeszłości Nogiego i o tym, że jego techniki śledcze są często nieortodoksyjne, ale skuteczne. Morderca natomiast jest pokazany jako głęboko zaburzona jednostka, która czerpie sadystyczną przyjemność z torturowania i zabijania swoich ofiar. W miarę rozwoju fabuły widzimy, jak przeszłość każdego z bohaterów ukształtowała ich na to, kim są dzisiaj i jak są ze sobą połączeni w sposób, z którego nawet nie zdają sobie sprawy.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia “Ana Satsujin” jest oprawa graficzna. Panele są szczegółowe i klimatyczne, co pomaga stworzyć poczucie niepokoju i niepokoju. Postacie są również dobrze narysowane i wyraziste, co pomaga uczynić je bardziej wiarygodnymi (lub w przypadku zabójcy, bardziej denerwującymi).

Jeśli szukasz psychologicznego thrillera, który sprawi, że będziesz przyklejony do strony, to nie możesz się pomylić z “Ana Satsujin”. Ze swoimi złożonymi postaciami i pełną napięcia fabułą, ta seria mangi z pewnością sprawi, że będziesz wracać po więcej.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.