Kaguya-Sama: Love Is War – Recenzja Anime


0

Jeśli jesteś fanem anime, to zapewne słyszałeś o Kaguya-sama: Love Is War. Pokaz był niezwykle popularny od czasu pierwszej emisji w 2019 roku, i nie bez powodu. To inteligentne, zabawne i rozgrzewające serce show, którym każdy może się cieszyć.

Pokaz śledzi historię dwóch uczniów w elitarnej akademii, Miyuki Shirogane i Kaguya Shinomiya. Obie są błyskotliwymi uczennicami, które walczą o stanowisko przewodniczącej rady uczniowskiej. Obie mają jednak pewien sekret – są w sobie szaleńczo zakochane! Ale ponieważ obie są tak dumne, żadna z nich nie chce jako pierwsza wyznać swoich uczuć. Rozpoczyna się więc bitwa na rozum i taktykę, w której oboje próbują nakłonić drugiego do przyznania się jako pierwsi.

Kaguya-sama: Love Is War to odświeżone ujęcie klasycznej komedii romantycznej. Jest zabawna, słodka, a nawet trochę smutna w niektórych momentach. Bohaterowie są niesamowicie sympatyczni i wiarygodni, i nie można nie kibicować im, aby w końcu przyznali się do swoich uczuć.

Jeśli nie widzieliście Kaguya-sama: Love Is War jeszcze, gorąco polecam. To świetny serial, który sprawi, że będziesz się śmiał, płakał i wszystko pomiędzy. Zaufaj mi, nie będziesz zawiedziony!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.