Japońskie słowa z anime 


0

Dla każdego, kto oglądał dużo anime i mangi albo jest fanem japonii lub otaku, łatwo jest podchwycić niektóre japońskie słowa i zwroty, które są często używane. Ale jest też wiele słów, o których możesz nie wiedzieć, że pochodzą z anime. Oto pięć z nich.

1. バカ (baka) – To słowo jest używane do opisania kogoś, kto jest głupi lub niemądry. Często jest używane jako obelga, ale może być również używane w bardziej lekki sposób, aby opisać kogoś, kogo działania są niezdarne lub głupie. 

2. キャラ (kyara) – To słowo jest skrótem od “charakter”. Jest powszechnie używany w odniesieniu do osobowości lub cech osoby, ale może być również używany do mówienia o postaciach w serialu lub filmie. 

3. 流行 (ryūkō) – To słowo oznacza “modny” lub “popularny”. Jest często używane do opisania czegoś, co jest stylowe lub modne. 

4. グッジョブ (guzzjob) – Słowo to jest zepsuciem angielskiego zwrotu “good job”. Jest powszechnie używane jako zachęta lub pochwała, podobnie jak można użyć “way to go” lub “nice work”. 

5. サボる (saboru) – To słowo oznacza “skip out” lub “play hooky”. Zazwyczaj jest używane do opisania kogoś, kto pomija szkołę lub pracę, ale może być również stosowane do innych sytuacji, w których ktoś unika swoich obowiązków. 

To tylko kilka z wielu japońskich kawaii słów, które pochodzą z anime. Chociaż słowa te mogą nie być używane w codziennej rozmowie, nadal są zabawne i mogą pomóc ci lepiej zrozumieć programy, które oglądasz. Czy znasz jakieś inne japońskie słowa, które pochodzą z anime? Podziel się nimi w komentarzach!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.