[Japonia] Darmowe mangi dla otaku na kwarantannie


2

Japońskie wydawnictwa pospieszyły z pomocą fanom mangi przebywającym od marca na przymusowej, społecznej kwarantannie. Po decyzji premiera Shinzo Abe, w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 japońscy uczniowie są zwolnieni z obowiązku szkolnego od 2 marca do początku kwietnia – czyli do końca tzw. przerwy wiosennej. Odwołano także wiele wydarzeń kulturalnych, w tym m.in. Anime Japan 2020 i Anime Fiesta. Do końca kwietnia zamknięte pozostaje słynne Muzeum Ghibli.

Na osłodę socjalnego odosobnienia część wydawców przygotowała dla fanów mangi niespodziankę udostępniając aż 78 edycji popularnych tytułów. Mangi dostępne są za pośrednictwem wybranych aplikacji lub portali:

  • Sunday Webly Shogakukan udostępnia m.in. kultowy tytuł Ranma ½ oraz serie Hayate the Combat Butler, Kekkaishi i Major.
  • Aplikacja Shonen Jump przypomina fanom pierwsze 594 rozdziały mangi One Piece.
  • Shogakukan e-Comic Store otwiera dostęp do takich tytułów jak Betsucomi, Sho-Comi, Cheese!, Ciao Deluxe i Petit Comic.
  • Margaret Bookstore udostępnia m.in. serię Ribbon, Koko Hana i Bessatsu Margaret.
  • Fani Hana to Yume, The Hana to Yume Shin, LaLa i LaLa DX mogą powrócić do serii za pośrednictwem Hakusensha.enet!
  • Kokoro Online udostępnia serię Kokoro Comic oraz Kokoro Ichiban.
  • Użytkownicy aplikacji Comic Days, Dragon Zakura Note, Manga Mee i Book Walker mogą w najbliższym czasie wrócić do lektury takich tytułów jak Space Brothers, Mei-chan no Shitsuji, Crayon Shin-chan, Cardcaptor Sakura czy The Gentlemen’s Alliance Cross.

Młodszym fanom anime Amazon Japan udostępni pierwsze 299 odcinków serii Pokémon .

Źródła:

  • https://soranews24.com/2020/03/09/thanks-to-the-coronavirus-over-450-manga-volumes-are-now-free-to-read-online/
  • https://comic-days.com/blog/entry/muryo/20/03
  • https://english.kyodonews.net/news/2020/02/c3c57bbce11d-breaking-news-govt-will-ask-all-schools-in-japan-to-shut-for-virus-fears-abe.html

Like it? Share with your friends!

2
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.