Hunter x Hunter – przypadek największego shounena w anime


0

Istnieje wiele wspaniałych shounen anime tam. Naruto, Bleach, One Piece – to wszystko są pokazy z ogromnym zainteresowaniem, które opowiadają historie epickich przygód ze złożonymi postaciami i intensywną akcją. Jednakże, moim zdaniem, Hunter x Hunter jest najlepszym anime shounen spośród nich wszystkich. Oto dlaczego.

1) Historia jest wciągająca i dobrze poprowadzona
Jednym z najważniejszych elementów dobrego anime shounen jest mocna historia, która przyciąga widzów tydzień po tygodniu. Hunter x Hunter zdecydowanie dostarcza na tym froncie. Historia śledzi młodego bohatera, Gona Freecssa, który wyrusza w podróż, by zostać “Łowcą” – jednostką z niesamowitymi zdolnościami, która podejmuje się niebezpiecznych misji zarówno dla osobistego zysku, jak i większego dobra. Podczas gdy podstawowe założenie może nie brzmieć zbyt oryginalnie, Hunter x Hunter wykonuje świetną robotę z wypełnieniem swojego świata i postaci, dzięki czemu jest bardzo wciągający i przyjemny w oglądaniu.

2) Postacie są złożone i dają się lubić
Kolejnym kluczowym elementem każdego dobrego anime shounen są silne i dające się lubić postacie. Ponownie, Hunter x Hunter wyróżnia się w tym dziale. Pokaz zawiera zróżnicowaną obsadę postaci, z których każda ma swoje własne unikalne motywacje i historie. Co więcej, interakcje między postaciami są bardzo dobrze poprowadzone – jest tu mnóstwo żartów i lekkich momentów, które równoważą ciężki dramat i akcję. W rezultacie łatwo przywiązać się do bohaterów i kibicować im, gdy przechodzą przez różne próby i trudności.

3) Akcja jest na najwyższym poziomie
Oczywiście, żadne dobre anime shounen nie byłoby kompletne bez kilku niesamowitych scen akcji. Hunter x Hunter zdecydowanie nie zawodzi w tej kwestii. Pokaz zawiera jedne z najbardziej dobrze animowanych i ekscytujących scen walki, jakie kiedykolwiek zobaczysz w anime (lub w jakimkolwiek innym medium, dla tej sprawy). Czy to dwóch łowców walczących w epickim pojedynku, czy też grupa przyjaciół walcząca z przeciwnościami nie do pokonania, sceny akcji w Hunter x Hunter z pewnością sprawią, że twoje serce zacznie pompować.

Podsumowując, uważam, że Hunter x Hunter jest najlepszym anime shounen emitowanym obecnie (i być może ze wszystkich czasów). Ma wszystko, czego można chcieć w anime shounen – wspaniałą historię, wiarygodnych bohaterów i niesamowite sceny akcji – i opowiada swoją historię w sposób, który jest zarówno wciągający, jak i zabawny. Jeśli szukasz nowego shounen anime do oglądania, gorąco polecam dać Hunter x Hunter spróbować. Nie zawiedziecie się!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.