Elfen Lied – Mistrzowskie Anime, które zostanie z tobą na długo


0

Jeśli chodzi o anime oraz mangę, istnieje wiele wspaniałych programów. Ale co jakiś czas można natknąć się na anime, które jest naprawdę wyjątkowe. Elfen Lied jest jednym z takich seriali. To mistrzowsko wykonana historia ze złożonymi postaciami i fabułą, która przykuje cię do ekranu od początku do końca. 

Jeśli szukasz anime, które jest naprawdę wyjątkowe i pozostanie z tobą na długo po zakończeniu oglądania, to gorąco polecam Elfen Lied. Zaufajcie mi, jest warte waszego czasu.

To co wyróżnia Elfen Lied spośród innych anime to skupienie się na rozwoju postaci i wykorzystanie symboliki. Serial śledzi historię Lucy, młodej dziewczyny, która zostaje wzięta do niewoli przez rząd i poddana eksperymentom. W wyniku eksperymentów Lucy rozwija moce psioniczne, które wykorzystuje do ucieczki od swoich porywaczy. 

Przez cały czas trwania serialu widzimy, jak Lucy walczy o pogodzenie się z nowymi mocami i tym, co one dla niej oznaczają. Nawiedzają ją wspomnienia z przeszłości, czuje się samotna i zagubiona w świecie. Jednak w miarę upływu czasu widzimy, jak Lucy zaczyna dochodzić do siebie i rozwijać się jako postać. 

Jedną z rzeczy, które naprawdę cenię w Elfen Lied jest to, że nie unika trudnych tematów, takich jak nadużycie i trauma. Sposób w jaki te tematy są eksplorowane jest bardzo wrażliwy i pełen szacunku. To nie jest show, który opiera się na wartości szokującej lub taniego manipulacji emocjonalnej; Elfen Lied zarabia inwestycji poprzez jego doskonałe pisanie i dbałość o szczegóły.

Podsumowując, Elfen Lied jest wybitnym anime, którego nie należy przegapić. Jest to pięknie wykonana historia z kompleksowymi postaciami i tematami. Jeśli szukasz anime, które pozostanie z tobą na długo po zakończeniu oglądania, to gorąco polecam Elfen Lied.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.