Dr. Stone: Ryusui – Recenzja anime


0

Dr. Stone: Ryusui jest najnowszym dodatkiem do franczyzy anime Dr. Stone. Anime śledzi historię Taiju Oki i Senku Ishigami, dwóch licealistów, którzy są jednymi z niewielu ludzi pozostałych przy życiu po tajemniczym zjawisku zamienia wszystkich na Ziemi w kamień. Podczas gdy Taiju jest zadowolony siedzieć i czekać na cud, Senku jest zdeterminowany, aby znaleźć sposób, aby odwrócić proces petryfikacji tak, że ludzkość może odbudować cywilizację od podstaw. Kiedy Taiju znajduje tajemniczą dziewczynę o imieniu Kohaku w podobnej sytuacji, zaciąga Senku pomoc w ożywieniu jej. Od tego momentu, cała trójka wyrusza na przygodę, aby uratować świat.

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia Dr. Stone: Ryusui jest jego styl artystyczny. Projekty postaci są unikalne, a tła są pięknie dopracowane. Kolory są jasne i żywe, dając anime ogólne “szczęśliwe” uczucie pomimo jego apokaliptycznego ustawienia. Widać, że włożono wiele wysiłku, aby to anime wyglądało tak dobrze, jak wygląda.

Kolejnym mocnym punktem Dr. Stone: Ryusui są jego bohaterowie. Taiju i Senku tworzą zabawny duet, a ich interakcje z innymi postaciami są często zabawne lub chwytające za serce (albo jedno i drugie). Nawet postacie poboczne mają swoje odrębne osobowości i wszystkie odgrywają ważną rolę w fabule. Moją ulubioną postacią jest prawdopodobnie Kohaku, który jest zaciekle lojalny wobec Senku i zawsze gotowy do walki.

Jedynym minusem Dr. Stone: Ryusui jest to, że tak naprawdę nie łamie żadnych nowych podstaw dla franczyzy. Jeśli nie jesteś jeszcze fanem Dr. Stone, to anime prawdopodobnie cię nie nawróci. Jeśli jednak jesteś fanem, to z pewnością spodoba ci się tak samo (jeśli nie bardziej) jak poprzednie odsłony serii.

Podsumowując, Dr. Stone: Ryusui to zabawne i przyjemne anime, które fani tej serii pokochają. Ma świetną oprawę wizualną, ujmujące postacie i wystarczająco dużo humoru i serca, byś mógł wracać po więcej odcinek po odcinku. Jeśli jesteś nowy w DrStone, to może nie być najlepsze miejsce do rozpoczęcia, ale jeśli jesteś już fanem, to to anime jest zdecydowanie warte twojego czasu!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.