Dlaczego jestem podekscytowany anime “Saving 80,000 Gold in Another World for My Retirement”


0

Anime “Saving 80,000 Gold in Another World for My Retirement” jest nadchodzącą adaptacją serii light novel o tym samym tytule. Seria jest o japońskim salaryman, który po zginięciu w dziwnym wypadku, jest reinkarnowany w innym świecie z wiedzy o jego poprzednim życiu nienaruszone. Wyrusza, aby zbudować fortunę, tak aby mógł przejść na wcześniejszą emeryturę i żyć życiem wolnym w nowym świecie.

Co kocham w light novels
Jedną z rzeczy, które kocham w lekkich powieściach jest to, że nie boją się one wchodzić w najdrobniejsze szczegóły tego, jak nasz bohater gromadzi swoją fortunę. Wiele historii isekai (reinkarnacja) skupia się na walkach i przygodach bohatera, ale ta seria skupia się bardziej na biznesowej stronie rzeczy. Nie zrozumcie mnie źle, nadal jest mnóstwo bitew i przygód, ale schodzą one na dalszy plan wobec celu głównego bohatera, jakim jest zarabianie pieniędzy.

Inną rzeczą, którą lubię jest to, że lekkie powieści nie traktują siebie zbyt poważnie. Podczas gdy budowa świata jest dość solidna, autor nie boi się wstrzyknąć zdrowej dawki komedii do mieszanki. To sprawia, że jest to bardzo przyjemna i lekka lektura, która jest idealna dla tych, którzy chcą się zrelaksować i nie muszą zbyt wiele myśleć.

Dlaczego jestem podekscytowany adaptacją anime
Jestem bardzo podekscytowany adaptacją anime, ponieważ uważam, że ma ona potencjał, aby być jedną z bardziej unikalnych serii isekai. Skupiając się na biznesie i komedii, zdecydowanie wyróżnia się od większości innych serii w tym gatunku. Jestem również ciekawa jak zaadaptują niektóre bardziej skomplikowane fragmenty light novel do animacji.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że animeSaving 80,000 Gold in Another World for My Retirement” ma duży potencjał i naprawdę nie mogę się go doczekać. To odświeżające zobaczyć serię isekai, która jest bardziej skupiona na biznesie i komedii niż na bitwach i przygodach, i myślę, że ma wszelkie zadatki na świetne anime. Jeśli szukasz czegoś innego niż typowe isekai, to jest to zdecydowanie warte sprawdzenia, kiedy się ukaże!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.