Death Note – Anime, które trzeba obejrzeć


0

Jestem pewien, że wielu z was przynajmniej słyszało o anime Death Note, nawet jeśli go nie widzieliście. Jest to SUPER popularne anime, które często jest polecane nowym fanom gatunku. I nie bez powodu! Death Note to niesamowite show z niesamowitą animacją, świetną historią i uroczymi (aczkolwiek popapranymi) postaciami. Poważnie, jeśli jeszcze go nie widziałeś, obejrzyj go teraz!

Czym jest Death Note?
Death Note to japońska seria anime, która była emitowana w latach 2006-2007. Historia podąża za Lightem Yagami, uczniem szkoły średniej, który natrafia na notatnik z mocą zabijania ludzi po prostu pisząc w nim ich imiona. Jak można sobie wyobrazić, Light zaczyna używać Death Note, aby zabić wszystkich przestępców, których może znaleźć, próbując stworzyć “idealny świat”. Oczywiście zyskuje to uwagę policji i Interpolu, które wysyłają swojego najlepszego detektywa – L – do schwytania Lighta. I tak zaczyna się gra w kotka i myszkę pomiędzy Lightem i L, którzy próbują się nawzajem przechytrzyć.

Dlaczego powinieneś obejrzeć
Jeśli jesteś nowy w anime, Death Note jest idealnym miejscem do rozpoczęcia. Ma wszystko, czego można chcieć w anime: ciekawe postacie, złożoną fabułę, akcję, napięcie, humor i wiele innych. Jest to również bardzo przystępne show; w przeciwieństwie do niektórych innych tytułów anime, nie musisz wiedzieć nic o kulturze japońskiej lub odniesieniach otaku, aby zrozumieć, co się dzieje. Zaufaj mi, nawet jeśli nigdy wcześniej nie widziałeś anime, będziesz zahaczony po zaledwie jednym odcinku!

W skrócie, jeśli szukasz niesamowitego anime do obejrzenia, Death Note powinien być na szczycie twojej listy. Jest to jeden z tych pokazów, które każdy musi zobaczyć przynajmniej raz. Więc na co czekasz? Idź obejrzeć go teraz!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.