Czy warto obejrzeć anime Overlord?


0

Overlord to japoński serial telewizyjny anime oparty na serii light novel o tej samej nazwie napisanej przez Kugane Maruyama. Więc, czy ten program jest warty twojego czasu? Przyjrzyjmy się temu.

Założenia
Akcja Overlorda rozgrywa się w roku 2138. Świat wkroczył do wirtualnej rzeczywistości massively multiplayer online role-playing game o nazwie Yggdrasil. Niestety, gra zostaje zamknięta z powodu braku popularności. Gracze, którzy byli jeszcze zalogowani w momencie wyłączenia serwerów, nagle znajdują się przeniesieni do świata gry i nie mogą się wylogować. W serialu śledzimy losy jednego z takich graczy, Momongi, który próbuje pogodzić się z nową rzeczywistością i jak najlepiej ją wykorzystać.

Dobry
Jedną z rzeczy, które Overlord robi dobrze, jest budowanie świata. Przedstawia wystarczająco dużo informacji na temat historii i krajobrazu politycznego, by nie przytłoczyć widza. Dodatkowo, wszystkie postacie są interesujące i złożone. Nigdy do końca nie wiadomo, co zrobią dalej, co sprawia, że wszystko jest ekscytujące.

Zły
Overlord nie jest idealny. Jednym z problemów serialu jest to, że zbyt mocno opiera się na dialogu eksponującym informacje dla widza. To może czasami sprawić, że sceny wydają się powolne lub nużące. Dodatkowo, ponieważ tak wiele czasu poświęcone jest na budowanie świata, fabuła cierpi nieco w wyniku tego.

Więc, czy powinieneś sprawdzić Overlord? Jeśli jesteś fanem japońskich anime i nie przeszkadza ci wolniejsze tempo, to tak, zdecydowanie obejrzyj. Tylko przygotuj się na trochę ciężkiej ekspozycji po drodze.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.