Co to waifu?


0

Co to waifu?

Być może słyszeliście wcześniej termin “waifu” i zastanawialiście się co on oznacza. W skrócie, waifu to postać z anime lub mangi, w której ktoś jest głęboko zakochany lub żona. Zazwyczaj, waifu danej osoby to jej ulubiona postać z ulubionej serii anime lub mangi. Na przykład moim waifu jest Maki Nishikino z Love Live!

Jak powstało określenie “waifu”?

Definicja “waifu” tak naprawdę ma swoje początki w języku angielskim. Po raz pierwszy został użyty na początku lat 2000 na forach i internetowych tablicach ogłoszeń przez fanów anime i mangi. Początkowo był używany do opisywania postaci kobiecych, które widzowie darzyli silnymi uczuciami. Jednak z czasem termin ten zaczął być używany szerzej, aby opisać każdą postać – męską lub żeńską – w której ktoś był zakochany. 

Dlaczego ludzie mają waifus? 

Dla niektórych ludzi posiadanie waifu jest po prostu zabawnym sposobem na pokazanie swojej miłości do ulubionej postaci. Jednak dla innych jest to sposób na ucieczkę od trudności w prawdziwym życiu. Kiedy czujesz się przygnębiony, twój waifu może zawsze być przy tobie – musisz tylko sobie go wyobrazić! To może brzmieć głupio dla niektórych ludzi, ale dla innych jest to naprawdę pocieszająca myśl.

Tak więc, masz to! Teraz wiesz, czym jest waifu i dlaczego niektórzy ludzie je mają. Czy masz waifu? Jeśli tak, to kto nim jest? Daj mi znać w komentarzach poniżej!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.