Claymore: Przegląd Mangi


0

Claymore to seria mangi dark fantasy napisana i zilustrowana przez Norihiro Yagi. Manga opowiada historię Clare, młodej kobiety, która została zmieniona w pół-człowieka, pół-demona ” Claymore “, aby walczyć z złośliwymi potworami znanymi jako Yoma. Chociaż początkowo publikowana była w Monthly Shōnen Jump od 2001 do 2007 roku, seria cieszy się niesłabnącą popularnością dzięki dobrze rozwiniętym postaciom, trzymającej w napięciu fabule i pięknej grafice. Oto spojrzenie na to, co sprawia, że Claymore jest tak wspaniałą lekturą.

Silne postacie
Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Claymore jest tak wciągające, jest głębia postaci. Clare może wydawać się prostą protagonistką na pierwszy rzut oka, ale tak naprawdę jest to osoba o wielu twarzach i skomplikowanej historii. W miarę postępu serii dowiadujemy się więcej o jej motywacjach, lękach i wewnętrznej sile. Obsada drugoplanowa jest również ładnie wypełniona, z każdą postacią wnoszącą coś unikalnego do stołu. Nawet czarne charaktery są złożone i trójwymiarowe, co sprawia, że fabuła jest naprawdę trzymająca w napięciu.

Trzymająca w napięciu fabuła
Fabuła Claymore jest pełna napięcia i nieprzewidywalna, zawsze trzymając czytelników na palcach. Kiedy już myślisz, że wiesz, co się stanie, historia skręca w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Wynika to częściowo z faktu, że Clare i jej towarzysze są nieustannie ścigani zarówno przez Yomę, jak i ludzi, co prowadzi do naprawdę desperackich sytuacji. Z niebezpieczeństwem czającym się za każdym rogiem, nigdy nie ma nudnego momentu w tej serii mangi.

Piękna grafika
Wreszcie, nie można nie być pod wrażeniem wspaniałej grafiki Norihiro Yagi. Od rozległych krajobrazów po porywające sceny akcji, grafika Yagi ożywia świat Claymore w najdrobniejszych szczegółach. Szczególnie uderzające są projekty postaci, z których każda ma swój własny, niepowtarzalny wygląd. Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym fanem, czy po prostu szukasz dobrej mangi do czytania, nie możesz się pomylić z Claymore.

Claymore to seria mangi dark fantasy napisana i zilustrowana przez Norihiro Yagi. Seria opowiada o Clare, młodej kobiecie, która zostaje zamieniona w pół-człowieka, pół-demona “Claymore”, aby walczyć z złośliwymi potworami znanymi jako Yoma. Chociaż początkowo publikowana była w Monthly Shōnen Jump od 2001 do 2007 roku, seria cieszy się niesłabnącą popularnością dzięki dobrze rozwiniętym postaciom, trzymającej w napięciu fabule i pięknej grafice. Jeśli szukasz ekscytującej serii mangowej, w której mógłbyś zatopić zęby, koniecznie sprawdź Claymore!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.