Chińska cosplayerka na froncie walki z COVID-19


0

Jedna z najpopularniejszych, chińskich kulturystek podbiła Instagram zdjęciami swojej spektakularnie umięśnionej sylwetki i nagraniami ćwiczeń dla fanów fitnessu. Serce internautów skradł jednak wpis Herong dotyczący jej aktualnych wyzwań związanych z  wykonywanym zawodem. 30-letnia modelka posiada wykształcenie medyczne – jest doktorem specjalizującym się w tzw. tradycyjnej medycynie chińskiej. Po wybuchu epidemii koronawirusa w Wuhan Herong wyjaśniła fanom śledzącym jej instagramowe konto, że czeka ją trudna „walka na froncie”.

Cosplayerka pracuje na co dzień w klinice chińskiej medycyny tradycyjnej w Qingdao. Według podanych przez nią informacji od momentu wybuchu epidemii w placówce „wyleczono 171 przypadków zapalenia płuc i zdiagnozowano ponad 15 tys. chorych”. Herong zapewniła swoich fanów, że wraz z gronem współpracowników dbają o to, aby jak najlepiej służyć pacjentom.

Kim jest Yuan Herong?

Chińska medyczka zyskała ogromną popularność w 2019 roku, gdy do sieci trafiły jej zdjęcia i nagrania z treningów. Internautów zachwyciło szczególnie zdjęcie Yuan prezentującej się w stroju Chun-Li – bohaterki serii gier Street Fighter. W serii wywiadów Herong przyznała, że bodybuilding fascynował ją od dawna, za namową rodziców zdecydowała się jednak uzyskać dyplom z medycyny.

Przygodę z fitnessem 30-latka zaczęła od jogi i pilates, ale efekty ćwiczeń „nie były zadowalające”. Pomysł na rozwinięcie kariery w świecie kulturystyki pojawił się po spotkaniu z profesjonalnym bodybuilderem Zhang Wei, który opracował specjalny trening dla Herong. Codzienny reżim gimnastyczny obejmował m.in. wizyty na siłowni 5 dni w tygodniu. Skutkiem efektownej przemiany jest muskularna sylwetka… i prawie 400 tys. followersów na Instagramie.

Źródła:


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.