Bliższe spojrzenie na anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba


0

Dla fanów japońskich anime, niedawna premiera Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba był niczym innym jak fenomenem. Pokaz został pochwalony za jego wspaniałe grafiki, emocjonalnie naładowany historię i pamiętnych bohaterów. Nic dziwnego, że szybko stał się jednym z najpopularniejszych anime wszech czasów.

Ale co dokładnie sprawia, że Demon Slayer jest tak wyjątkowy? W tym wpisie na blogu przyjrzymy się bliżej serialowi, aby spróbować odpowiedzieć na to pytanie.

Ostrzeżenie: drobne spoilery przed nami!

Historia
Demon Slayer opowiada historię Tanjiro Kamado, miłego chłopca, który mieszka w Japonii z matką i piątką rodzeństwa. Pewnego dnia dochodzi do tragedii, kiedy jego rodzina zostaje zabita przez demona. Jedyna żyjąca siostra Tanjiro, Nezuko, sama zostaje zamieniona w demona.

Zdeterminowany, by znaleźć sposób na przemianę siostry w człowieka, Tanjiro wyrusza w niebezpieczną podróż, by odnaleźć jedyną osobę, która może mu pomóc: legendarnego “pogromcę demonów” znanego jako Rengoku Kyojuro. Po drodze spotyka innych pogromców demonów i uczy się, jak samemu walczyć z demonami.

Tym, co sprawia, że historia Demon Slayer jest tak wciągająca, jest głęboka więź między Tanjiro i Nezuko. Przez całą serię obserwujemy, jak ich związek wzrasta i zmienia się, ostatecznie kulminując w chwytającym za serce finale, który pozostawi nawet najbardziej zatwardziałych widzów we łzach.

Postacie
Jednym z najmocniejszych aspektów Demon Slayer jest duża i zróżnicowana obsada postaci. Oprócz Tanjiro i Nezuko, jest Zenitsu Agatsuma, tchórzliwy, ale kochany ninja; Inosuke Hashibira, gorący młody szermierz; Shinobu Kocho, stoicki i poważny pogromca demonów; i Kamado U zawiera=nemeiwa Sakonji, twardy, ale życzliwy nauczyciel Tanjiro.
Każda postać jest bogato rozwinięta i przynosi coś unikalnego do stołu, dzięki czemu wszyscy są niesamowicie sympatyczni (z możliwym wyjątkiem Inosuke, który wymaga trochę przyzwyczajenia).

Styl graficzny
Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz w Demon Slayer jest jego unikalny styl artystyczny. Postacie są zaprojektowane z ostrymi rysami i jaskrawymi kolorami, nadając im inny światowy wygląd, który idealnie pasuje do tonu serialu. Świat wokół nich jest równie żywy, od tętniących życiem ulic Tokio po upiorne góry, w których czają się demony. Ta dbałość o szczegóły rozciąga się również na sceny walki, które są jednymi z najpiękniej animowanych sekwencji, jakie kiedykolwiek zobaczysz w serii anime.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba jest jednym z tych rzadkich programów, które udaje się wyróżnić w każdej dziedzinie. Czy to emocjonalnie naładowana historia, urocze postacie, czy oszałamiająca oprawa graficzna, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nic dziwnego, że szybko stała się jedną z najpopularniejszych serii anime wszech czasów.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.