“BioMeat: Nectar” – recenzja mangi


0

Jeśli jesteś fanem mangi, to wiesz, że istnieje tona różnych gatunków do wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie, czy to shoujo czy shounen, slice-of-life czy akcja. Ale co jeśli masz ochotę na coś trochę innego? Coś, co jest mieszanką sci-fi i horroru? Jeśli tak, to mam właśnie coś dla was: BioMeat: Nektar.

Wydane w 2013 roku BioMeat: Nectar to manga seinen, która została napisana i zilustrowana przez Isaku Natsume. Historia rozgrywa się w przyszłości, w której świat został zdewastowany przez katastrofę ekologiczną. Aby z tym walczyć, rząd opracował nowe źródło energii zwane “bio-mięsem”. Jednak to bio-mięso jest produkowane z ciał ludzkich istot, które zostały genetycznie zmodyfikowane, aby rosły jako żywność.

Jak można sobie wyobrazić, nie wszystkim to odpowiada, a wokół wykorzystania bio-mięsa narosło wiele kontrowersji. Nasz główny bohater, Tetsuro Hoshino, jest młodym człowiekiem, który został powołany do wojska, aby pomóc chronić farmy bio-mięsa przed atakami terrorystycznymi. Jednak kiedy przybywa na swoje nowe stanowisko, szybko orientuje się, że w tej historii jest coś więcej niż się wydaje.

Jeśli szukacie mangi, która jest mroczna, pokręcona i pełna napięcia, to gorąco polecam spróbować BioMeat: Nectar. To zdecydowanie nie jest dla osób o słabym sercu, ale na pewno warto przeczytać, jeśli szukasz czegoś innego.

Więc masz to: moje przemyślenia na temat BioMeat: Nectar. Jeśli szukasz mangi, która nie jest podobna do niczego innego, to zdecydowanie polecam spróbować. Tylko ostrzegam: to nie jest dla osób o słabym sercu!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.