6 najlepszych anime z gatunku romans


0

A Silent Voice (ang.)
A Silent Voice to japoński animowany film dramatyczny z 2016 roku wyprodukowany przez Kyoto Animation i wyreżyserowany przez Naoko Yamadę. Film jest oparty na serii mangi o tej samej nazwie napisanej i zilustrowanej przez Yoshitoki Ōima. Film opowiada historię młodego człowieka o imieniu Shōya Ishida, który w szkole podstawowej znęcał się nad głuchą dziewczyną o imieniu Shōko Nishimiya. Po latach Shoya próbuje naprawić swoje błędy z przeszłości, zaprzyjaźniając się z Shoko.

Your Lie in April (ang.)
Your Lie in April to japoński animowany film dramatyczny coming-of-age z 2014 roku, wyprodukowany przez A-1 Pictures i wyreżyserowany przez Kyōhei Ishiguro. Film jest oparty na serii mangi o tej samej nazwie napisanej i zilustrowanej przez Naoshi Arakawa. Film śledzi młodego pianistę o imieniu Kōsei Arima, który traci zdolność gry na fortepianie po śmierci matki. Poznaje skrzypaczkę Kaori Miyazono, która pomaga mu na nowo odkryć miłość do muzyki.

Wilcze dzieci (Wolf Children)
Wolf Children to japoński animowany film dramatyczny z 2012 roku napisany i wyreżyserowany przez Mamoru Hosoda. Film śledzi kobietę o imieniu Hana, która zakochuje się w człowieku wilka i ma z nim dwoje dzieci. Po śmierci męża Hana musi samodzielnie wychowywać dzieci i uczyć je, jak żyć jako ludzie.

5 Centymetrów na sekundę
5 Centimeters per Second to japoński animowany film romansowy z 2007 roku napisany i wyreżyserowany przez Makoto Shinkai. Film śledzi dwóch przyjaciół z dzieciństwa o imieniu Takaki Tōno i Akari Shinohara, którzy są rozdzieleni, gdy Akari wyprowadza się. Film śledzi ich życie, gdy próbują pozostać połączeni ze sobą pomimo odległości między nimi.

Your Name
Your Name to japoński animowany film romansowy fantasy z 2016 roku napisany i wyreżyserowany przez Makoto Shinkai. Film śledzi dwóch uczniów szkoły średniej o nazwie Taki Tachibana i Mitsuha Miyamizu, którzy nagle znajdują się w zamianie ciał ze sobą. W miarę jak kontynuują zamianę ciał, zaczynają rozwijać uczucia do siebie i muszą znaleźć sposób, aby spotkać się osobiście.

In This Corner of the World
In This Corner of the World to japoński animowany dramat historyczny z 2016 roku, wyprodukowany przez MAPPA i wyreżyserowany przez Sunao Katabuchi. Film jest oparty na serii mangi o tej samej nazwie napisanej i zilustrowanej przez Fumiyo Kōno. Film rozgrywa się podczas II wojny światowej i śledzi młodą kobietę o imieniu Suzu Urano, jak wychodzi za mąż, zakłada rodzinę i próbuje przetrwać wojnę pomimo trudności, z jakimi się spotyka


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.